Дизайнери створили палітру кольорів, натхненну українськими традиціями — фото

Студія дизайну Makhno та будинок фарб Kolorit представили проєкт «Ukraine. Home» — дослідження української колористики, в результаті якого була створена палітра сучасних інтер’єрних фарб.

До палітри увійшли 40 кольорів, що найчастіше використовувалися у побуті українців та відігравали особливу роль у творенні істинно українського дому. Його мета — зберегти українські колірні традиції та дати їм нове життя в сучасних дизайн-проєктах.

«Ukraine. Home» складається з восьми колірних сетів: «Світанковий», «Медовий», «Вечірній», «Терпкий», «Серпневий», «Опівнічний», «Журавлиний» та «Яблуневий». У кожному сеті — 5 відтінків, що вдало поєднуються між собою та разом формують цілісну колірну гаму простору.

— Українська палітра інтер’єрних фарб — це частина нашого великого шляху, який триватиме роки, а може й цілі життя. Шлях пошуку українського дому. Який він? Що постає у вашій уяві, коли ви чуєте “український дім”? Радянська квартира чи хата в селі? Я мрію знайти цю точку опору і дуже до неї близький, адже тепер в українського дому є свій колір, — каже Сергій Махно, головний натхненник і засновник дизайн-студії Махно.

Палітра «Ukraine. Home» створена для тонування фарб виробництва Kolorit — вони практичні та екологічні. Завдяки унікальним формулам створення, їх фарби безпечні та гіпоалергенні — це підтверджено сертифікатами Асоціації алергологів України й Інституту екогігієни й токсикології, а їх натуральність затверджена екологічним сертифікатом «Жива планета».

— Ми створюємо продукт світової якості в Україні для українців — і це особливий привід для гордості. У питаннях якості ми поводимо себе по-українськи вперто і наполегливо, саме тому наші фарби — стійкі, надійні та довговічні. Авторська палітра, що з’явилася в результаті нашої колаборації зі студією Махно, допоможе не лише спростити роботу дизайнерам, але й стати важливим колірним путівником в українські традиції для тих, хто мріє про свою рідну домівку, — наголошує Ігор Женевський, директор компанії Kolorit.

Проєкт покликаний віддати данину українським традиціям і знайти необхідні точки опору для визначення українського дому. Сьогодні ця місія особливо важлива — вона прагне допомогти українцям знайти шлях додому, повернутися до свого коріння та цінностей, що зашиті в нашому коді ДНК.