Рекомендації експерта: як стримуватись від непотрібних покупок?

У рубриці «Жити легко з Адамовою» програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» ТОП-психологиня і коуч Олена Адамова відповідає на питання глядачів. Експертка розповіла, як перестати витрачати гроші на непотрібні речі.

«Цим шопоголізмом ви забираєте в себе ті емоції, які не проживаєте. Найімовірніше є якісь питання, які напружують вас із середини – не факт навіть, що ви їх усвідомлюєте. А це невдоволені бажання та інтереси, які постійно штурмують ваш мозок і психіку, але ви від них відмахуєтесь і обираєте шлях до магазину. Після чого ще більше звинувачуєте себе у тому, що витратили велику суму грошей незрозуміло на що», – пояснює психологиня Олена Адамова в ефірі каналу «Україна».

Щоб позбутись вашої проблеми, експертка радить:

— записувати витрати, щоб усвідомити суму зайвих покупок;

— нагадувати собі про те, що черговий шопінг не допоможе вам швидше досягти мети: для цього слід визначитись зі своєю ціллю в житті і усвідомити, як подібні покупки приближують вас до неї;

— замість чергового непотрібного шопінгу відкладіть ці гроші на майбутню велику покупку.

«Перед кожним виходом на шопінг подумайте: «Я відкладаю гроші на…», розверніться в інший бік. Віднесіть гроші, які ви потенційно можете витратити, в конверт із підписом: машина, квартира, навчання, мандрівки», – радить експертка.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Психологиня і коуч Олена Адамова