KOLA згадала про свою участь у “Новій Хвилі” та розповіла, як бажає повернутись на Нацвідбір, у якому їй заборонено брати участь

Журналісту «МУЗВАР» Юліану Новаку вдалось ексклюзивно поспілкуватися з українською співачкою, творчинею хіта «Чи разом» — KOLA.

Вона розповіла, скільки тепер коштує замовити у неї пісню та у якому проєкті на українському телебаченні досі хоче взяти участь.

Творчий шлях KOLA був доволі тернистим, протягом понад 10 років вона брала участь у різних талант-шоу. Зараз вона — співачка з власним звучанням та музичним обличчям, яка співпрацює з одним з найпопулярніших саундпродюсерів України Ванею Клименком, засновником лейблу ENKO. Він є продюсером проєктів alyona alyona, KALUSH та Kalush Orchestra. Проте сама KOLA не є учасником лейблу. Не дивлячись на те, що вони з Ванею певний період спільно працюють над створенням пісень, свій хіт «Чи разом» співачка написала самостійно.

«Щось вистрелило і вийшло в дівчинки. Написала все сама: і мелодію, і слова… В мене був такий стан на той момент, скажімо, не дуже гарний. І з’явилась ця пісня. Писала я її два дні. І мені завжди здавалось, що щось не то, щось не так. Я записала перший дубль на лавочці біля будинку моєї мами, якщо послухати окремо вокал — там є звуки сторонні, якийсь дзвіночок, машина проїхала, вітер. Я пішла додому і п’ять годин переписувала вокал, потім все це кинула, бо зрозуміла, що воно не працює. Я заспівала вперше так, як я відчуваю. І ми вирішили, що залишаємо саме цей вокал», — прокоментувала співачка.

Без допомоги близьких для KOLA людей цей реліз не обійшовся. До слова, оператором кліпу, який вже зібрав понад 2 млн переглядів, виступила мама співачки, а незвичну риму «чиш-мовчиш», яку ми чуємо у приспіві, написав директор гурту KALUSH Микола Кучерявий.

Наразі KOLA заробляє на життя не тільки власною співочою кар’єрою, але і пише пісні на замовлення для інших артистів. Ексклюзивно для «МУЗВАР» співачка поділилась, скільки коштує у неї замовити пісню.

«Я завжди роблю знижки, комусь навіть пишу пісні безкоштовно. Але взагалі слова та мелодія у мене коштують 1000 доларів. Але я небагато разів за таку вартість продала пісні, бо звертаються друзі та різні знайомі. Звісно мені це потрібно, саме за ці гроші я зняла собі кліп «Маленька дівчинка» та інші роботи, адже це багато коштує. Я все, що заробляю, вкладаю сама в себе», — зазначила KOLA.

Під час спілкування «МУЗВАР» не міг оминути питання участі співачки в різних проєктах свого часу, серед яких і «Нова хвиля-2016» у Сочі, куди вона їздила вже після анексії Криму. Щодо тієї участі зараз говорить: тоді не слідкувала за політичними подіями, а просто хотіла здійснити дитячу мрію, проте стидається свого вибору.

«Так, я виступала там, але я представляла свою країну. Я мріяла про цей конкурс все життя. Тут немає чого приховувати: сьогодні мені соромно і я про це жалкую. Мені неприємно, я не хочу про це говорити. Я тоді була мала, не цікавилась тим, що відбувається. І чомусь думала, що все буде гаразд. Що Крим буде знову наш, що вони домовляться. Це моя дитяча мрія, я бачила там Джамалу, Тіну Кароль і думала: «боже, це для мене космос, я хочу так само». Я жалкую про це, але я не хочу казати, що я там не була… Мені соромно, що я співала перед тими людьми взагалі», — поділилась KOLA.

Співачка згадує, що на «Новій Хвилі» її неймовірно обурило, що усі запрошені зірки на сцені виступали під фонограму у той час, коли усі учасники співали наживо. Окрім того, був сильний моральний тиск на конкурсантів, особливо від режисера-постановника Олександра Ревзіна. KOLA згадує, що він називав її «ненормальною» через те, що вона не дослухалась до його настанов, однією з яких був «обов’язковий» уклін перед суддями під час виходу на сцену. І додає: «Ну що за нісенітниця? Я не хочу кланятись перед виступом, я виходжу співати, у мене є стан в пісні. Мені було дуже некомфортно».

Через рік виконавиця спробувала свої сили на українському Нацвідборі-2017, проте не пройшла у фінал. Сама KOLA говорить, що тоді їй не вистачило досвіду. Зараз вона б залюбки повернулась на Нацвідбір, проте не знає, чи її допустять, адже після скандального 2019 року артистам, які виступали в росії після 15 березня 2014 року – брати участь у Відборі заборонено.

«Я б дуже хотіла взяти участь, але не знаю, чи дозволять мені це зробити, бо є правила. Звісно, я про це мрію. А щодо 2017 року – ну тоді я не те, що була не готова, я просто “обісралась”, давай чесно. Я перед виступом дуже хвилювалась. Але хочу піти ще», — поділилась KOLA.

Одним з найяскравіших етапів творчої кар’єри KOLA можна назвати участь у проєкті «Танці з зірками», де вона працювала вокалісткою. Саме під її спів учасники танцювали свої номери. Особисто співачка називає «Танці з зірками» своїм улюбленим проєктом.

«Це просто щастя для мене було. Це мій найулюбленіший проєкт. Я обожнюю Сергія Могилевського (музичний продюсер «Танців з зірками» та «Голосу країни» — ред.), він ніби наш тато. Те, як він нас поважає, як дає волю…. Я вчилася там постійно, це така школа і середовище, де ніхто тобі не бажає зла, адже це не конкурс, не «Голос країни», немає нервозу. Але звісно, коли я виходжу на сцену — нервую, хочу потрапити у той стан, завжди дивлюсь, як учасники танцюють, аби бути наче одне ціле з ними» — додає співачка.

Окрім того, співачка підкреслила: бажає взяти участь у цьому проєкті також і у якості зірки-танцівниці.

Щодо майбутніх творчих планів, KOLA планує працювати над випуском повноцінного альбому. Багато пісень для нього вже написані. Також найближчим часом на слухачів чекає композиція, присвячена колишньому коханому. Як стало відомо, пісня вже написана і буде присвячена її ексчоловікові Антону, з яким нещодавно розривала стосунки.