Міжнародна премія Big See оголосила переможців: український дизайн отримав два «золота»

Міжнародна дизайн-премія Big See оголосила цьогорічних переможців в шести категоріях. У двох з них, Інтер’єрний дизайн житлових приміщень та Предметний дизайн, перемогу отримали роботи Студії Махно.

Премія Big See започаткована 2018 року зі штаб-квартирою в Словенії.

Серед членів журі — Юрген Майер — німецький архітектор та художник, чиї роботи знаходяться в колекціях Нью-Йоркського та Сан-Францизького музеях сучасного мистецтва, Кентаро ​​Такеґучі — японський архітектор, який з командою працює над розширенням визначення архітектури для нових 3-мірних просторів. Також проєкти судять топові представники модної індустрії та технологій.

Студія Махно отримала перемогу одразу для двох своїх проєктів — це інтер’єр будинку Shkrub House та за керамічну лампу Khmara. Обидві роботи є частиною багаторічної роботи Сергія Махна над становленням українського стилю в дизайні. В них закладено ідеї української самобутності, традиційних ремесел наших предків, матеріалів та стилю їх життя.

«Радий говорити: Я створюю сучасний український дизайн. І коли журі міжнародних премій відзначають наші роботи саме за їхню культурну ідентичність та унікальність — мене це надихає, я ще раз переконуюсь, що рухаюсь у правильному напрямку», — каже Сергій Махно.

Shkrub House або Будинок Шкруба — це дім із очеретяним дахом у Козині, який Сергій Махно с командою створили для родини архітектора. В інтер’єрі застосовано 9 різних технік нанесення глини на стіни та стелю, в деяку навіть домішано чайне листя, насіння льону. Майже все авторське освітлення в домі — це дизайн та реалізація Сергія та майстрів його власної керамічної майстерні. Об’ємна керамічна плитка на стінах гостьової спальні та головних сходів у 2017 році отримала нагороду Red Dot Design Award — одну з найпрестижніших у сфері дизайну та інновацій.

Лампа Хмара виготовляється з кераміки або міді вручну, у власній майстерні Махна. Вона також була відібрана до трендзони Paris Design Week 2019 та потрапила в тренди iSaloni 2019 від медіа ArchDaily.

Для проєкту Shkrub House це вже п’ята перемога на світових конкурсах дизайну. Раніше інтер’єр дому нагороджували такими преміями, як IDA Design Awards, SBID, A’ Design Award and Competition, IIDA та гран-прі українського конкурсу Інтер’єр року.