Славутич на День міста презентував проєкт «Мала культурна столиця України 2021»

Фестивалі, резиденції, виставки, конференції та семінари — в цьому році в Славутичі вируватиме культурне життя та чекатимуть на туристів — місто вибороло титул Малої культурної столиці України та виграло грант від Українського культурного фонду у розмірі 9 млн 818 тис 447 гривень на реалізацію креативних ініціатив.

День міста Славутич 2021. Фото пресслужба

В рамках програми «Мала культурна столиця» від Українського культурного фонду в Славутичі в рік 34-річчя готуються реалізувати чотири масштабні проєкти та декілька малих.

Для нас отриманий статус Малої культурної столиці та фінансова підтримка УКФ важливі. Місто ставить перед собою амбітні цілі: сприяти перезавантаженню України-2021 у культурному та креативному сенсі, створити поле для культурного діалогу та продуктивної взаємодії різних аудиторій із різних регіонів України, створити в Славутичі рівні можливості для самореалізації всіх громадян та спільнот попри стать, гендер, соціальні, фізичні, психологічні та інші особливості, запропонувати нові можливості для розвитку економіки. Ми прагнемо відкрити великі можливості маленького міста країні й світу, — коментує подію мер міста Славутич Юрій Фомічев.

До речі, Славутич планує використати на повну потенціал міста та можливості, отримані завдяки УКФ, очікує щонайменше 3 000 гостей на кожну подію, розкриє українцям туристичний потенціал Славутича, сприятиме розвитку МСБ та додатковому отриманню доходів креативними бізнесами від участі в реалізації проєктів та зустрічі гостей.

У 2021 в Малій культурній столиці, місті Славутич, відбудеться чотири ключові події, що об’єднають креативний, інтелектуальний, творчий потенціал.

«SESAM 2021 Poliklinika» — фестиваль для архітекторів. Серпень 2021 року.  Офіційний сайт sesam2021ukraine.com та сторінка у faceebok.

Міжнародний семінар студентів-архітекторів від Європейської Архітектурної Студентської Асамблеї, які будуть жити в будівлі колишньої поліклініки та сфокусуються на дослідженнях охорони здоров’я та його зв’язку з архітектурою. Під час резиденції 250 фахівці з 50 країн Європи пройдуть 30 воркшопів, розглянуть та обговорять все: від дизайну і будівництва до теоретичних досліджень і концептуального мистецтва.

OPEN FORMAT ART RESIDENCE — арт-резиденція семантичного сюрреалізму для митців пройде в open format в три етапи та складатиметься з серії виставок семантичного сюрреалізму, трьох окремих підпроєктів та науково-практичної конференції. Сторінка в faceebok.

Коли: 12.07 — 18.07 відбудеться подія «Тривимірне мистецтво у VR», з 02.08 — 08.08 місто зустрічатиме проєкт «Фото-Графіка«, з 06.09 — 12.09 заплановано проведення «Медіа Арт«.

«Золота осінь Славутича» — фестиваль для майбутніх медійників відбуватиметься з 24.09 — 27.09. Сторінка у facebook

«GOLDenFest» — фестиваль для тих, кому 50+ чекатиме гостей 16.10 — 18.10. Сторінка у facebook

В програмі — дискусійні зустрічі у форматі «живої» бібліотеки «Вік щастя», майстер-класи з живопису, йоги, кулінарії, вечірки та кіноперегляди, спортивні змагання та конкурси виконавської майстерності зі співів, танців, живопису, дефіле та ще багато цікавого.

Мер міста Славутич Юрій Фомічев та його команда. Фото пресслужба