Тенденції 2021 у домашньому інтер’єрі — фото

Медіаменеджер, керівник відомих подій в Україні, серед яких Architecture & Design Forum, і засновник видавництва CP PUBLISHING Люсія Бондар розповіла STARWAY про тенденції 2021 року у домашньому інтер’єрі.

Серед великого розмаїття трендів і напрямів, які з року в рік є актуальними залежно від країни та типу нерухомості, можна виділити кілька важливих і прийнятних для України.

Особисто мені хотілося б бачити більше предметів меблів, освітлення та декору, розроблених українськими дизайнерами, у помешканнях українців. Вітчизняний предметний дизайн зробив великі кроки у своєму розвитку за останні роки. Підтвердженням цьому є книга «PRODUCT DESIGN in Ukraine | Меблі, освітлення, декор», яка вийшла у видавництві CP PUBLISHING. У цій книзі зібрані найяскравіші та найпрофесійніші роботи від українських дизайнерів.

Дуже важливо, що чимало предметів, представлених у книзі, зроблені з використанням і новою інтерпретацією українських культурних традицій. Наприклад, дизайнерка Вікторія Якуша, засновниця мультидисциплінарної студії «живого» дизайну Yakusha Design і бренду предметного дизайну FAINA, перетворює наші національні культурні елементи на сучасні мінімалістичні дизайнерські об’єкти. Вона використовує традиційні техніки та місцеві матеріали, створюючи меблі та декор із глини, дерева, верби та льону, які розповідають історію ремісничих коренів України.

Предметний дизайн від Сергія Махна – це суміш українських культурних традицій, сучасності та мистецтва. «Живі» предмети, виготовлені з душею, – це про філософію Sergey Makhno Product. Студія використовує натуральні матеріали, які дають важливі емоційні та тактильні відчуття, що наближують людину до природи.

OLK MANUFACTORY виробляє традиційні та модерні килими та гобелени, дизайн яких створює українська художниця Оксана Левченя, засновниця компанії. Оксана Левченя поєднує унікальний сучасний стиль, народний орнамент і традиційну техніку виготовлення. Старовинний автентичний метод, ручне ткацтво збереглися в процесі виробництва. Кожен килим від OLK привнесе затишок у приміщення та стане кольоровим центром інтер’єрної композиції.

Для сучасних інтер’єрів у стилях модерн та industrial українські дизайнери розробляють також дуже цікаві предмети. Наприклад, одеська студія ODESD2 створює архітектурні меблі з використанням новітніх матеріалів і розробок. Харківський бренд Levantin design виробляє актуальні, технологічні, авторські предмети меблів, освітлення та декору, які співзвучні із нинішнім стилем життя. Особисто мені подобається крісло з пуфом для ніг Uni, дуже своєрідна та сучасна річ, яка яскраво доповнює інтер’єр у мене вдома та в офісі. Студія FILD, засновниками якої є Ден і Катерина Вахрамєєви, розробляє дизайн, що ґрунтується на принципах чітких мінімалістичних ліній і витриманих геометричних форм предметів. Лаконічність та уніфікація, функціональність, яскрава кольорова гама, приємні на дотик фактури є складовими стилю FILD.

Популярний у світі Sustainable Interior Design передбачає передусім вибір екологічно чистих і перероблених матеріалів, які безпечні для здоров’я людей. Чимало українських дизайнерів і виробників прагнуть зараз до цього. Наприклад, Юлія Яланжи, українська дизайнерка, співзасновниця бренду Yalanzhi objects, створює предмети інтер’єру з перероблених матеріалів, а для оздоблення обирає екологічні фарби. І при цьому її роботи не просто функціональні, скоріше це артоб’єкти, які доводять – межі між дизайном та артом хиткі та не завжди помітні.

Я вважаю, що українському предметному дизайну не вистачає стилю Neo Memphis. Відкритий заново та популярний останні декілька років, цей напрям є оновленим баченням стилю Memphis, створеного у 80-х роках минулого століття групою міланських інтер’єрних і предметних дизайнерів та архітекторів. Химерні поєднання форм, яскравих кольорів і божевільних візерунків – його особливості, які могли б прикрасити багато українських інтер’єрів.

Більше яскравих предметів від українських дизайнерів у книзі PRODUCT DESIGN in Ukraine, яку можна придбати на сайті: www.interiordesignukraine.com.ua.

© starway-magazine.com.ua 2015-2019