У Києві пройде 50-й кінофестиваль «Молодість»: яка програма і хто журі

27 травня у Kooperativ Arena відбулася підсумкова пресконференція перед початком 50-го ювілейного Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Цьогоріч він проходить з 29 травня по 6 червня у гібридному форматі за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань кіно та Київської міської державної адміністрації. Офіційний сайт фестивалю molodist.com

Під час пресконференції організатори кінофестивалю «Молодість» представили доповнену програму, трейлери фільмів, журі конкурсної програми та фільм-закриття — ігрову стрічку «Егрегор» режисера Станіслава Капралова, зняту за спільного виробництва України, США та Польщі.

Почесну нагороду за внесок у світове кіномистецтво від Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» отримає Данієль Ольбрихський — польський актор, відомий за ролями у стрічках Анджея Вайди, Кшиштофа Зануссі, Єжи Гоффмана, Клода Лелуша, Фолькера Шльондорфа.


Нагородою за внесок у розвиток українського кінематографа відзначать Юрія Гармаша — оператора, відомого своєю роботою у картинах «Вавилон XX» Івана Миколайчука, «Пам’ятай» Володимира Савельєва, фільмах Михайла Іллєнка.

Артдиректор фестивалю Андрій Халпахчі оголосив членів цьогорічного журі. Міжнародний конкурс судитимуть Мауріціо Фантоні Міннелла, Жульєт Дюре, Наталія Ворожбит і Валентин Васянович на чолі з Ад Соломон. Національний конкурс оцінюватимуть Ваутер Янсен, Оксана Войтенко та Кирило Марікуца. Переможців першого в історії фестивалю Документального конкурсу визначатимуть Жак Біду, Вікторія Лещенко та Пітер-Ян де П’ю. А конкурсантів програми «Сонячний зайчик» оцінюватимуть Марко Берґер, Фелікс Маріто й Анна Довгопол. 

Офіційним партнером та спонсором Гран-Прі фестивалю «Молодість» вже не перший рік є оператор державних лотерей «М.С.Л.». Володар головної нагороди фестивалю отримає $10 тисяч. Також вперше грошовий приз отримає переможець конкурсу дитячих фільмів Teen Screen — спонсором нагороди став Міжнародний Інститут Глибинної Психології.

Офіційним партнером фестивалю став і ЦУМ Київ — головний універмаг країни, що завжди підтримував розвиток мистецтва. У межах події ЦУМ відзначить призом переможця першого в історії «Молодості» Конкурсу документальних фільмів та проведе 30 травня о 18:00 показ документальної стрічки «ЦУМ 80», знятої спеціально до ювілею універмагу, у кінотеатрі просто неба біля Арки Дружби народів. Крім того, на третьому поверсі ЦУМу та на сайті tsum.ua вже представлені колекція офіційного мерчу Molodist50 та капсульна колекція FROLOV x Vova Vorotniov for Molodist 50.