«Червоній руті» — 50!: У Києві на Івана Купала презентували онлайн-марафон «Пісня буде поміж нас»

В 2020-му виповнюється 50-років від створення та першого виконання пісні «Червона рута».

Саме цій події в ніч на Івана Купала на столичному Гідропарку була присвячена презентація благодійного онлайн-марафону світового українства, який транслюватиметься в інтернеті у жовтні 2020 року в Україні, Канаді, США, Австралії, Польщі, Португалії, Італії, Німеччині та інших країнах.

Марафон «Пісня буде поміж нас» складатиметься з багатьох мистецьких та соціально значущих елементів. Івент з’єднає українство всього світу навколо головних меседжів – підсилення української ідентичності та підтримки української культури, лейтмотивом чого стане підвищення рівня усвідомлення значення творчості Володимира Івасюка в часи, коли радянська ідеологія формувала націю-гомункулус – «радянський народ». Домінантною частиною онлайн-марафону стане триб’ют-концерт пісень Володимира Івасюка.

Кавери пісень Івасюка у супроводі Київського симфонічного оркестру Kyiv Fantastic Orchestra виконуватимуть українські зірки. Аранжувальником та музичним сопродюсером проєкту виступить Мілош Єліч. Звуковою інсталяцією та онлайн міксом керуватиме Сергій Круценко.

Автор ідеї, режисер і продюсер проєкту Сергій Проскурня: «Це моя тема, тому що в далеких вже тепер 1988-89 роках ми готували перший всеукраїнський фестиваль сучасної музики «Червона Рута». Мені пощастило бути головним режисером, автором сценарію. І все, що пов’язано з пам’яттю і увічненням пам’яті Володимира Івасюка — одна із найголовніших тем моєї творчості протягом цих десятиріч. Ми домовилися з родиною, сестрами Володимира — Галиною і Оксаною, що доведемо публіці і всьому суспільству, що Івасюк залишається актуальним, що він — навіки, його творчість – назавжди».

Сучасного вигляду набула і нова айдентика «Червоної рути». Оскільки організатори засвідчують: Івасюк – це мейнстрім, то і лого Червоної рути, завдяки агентству Brand Dictator, тепер виглядає сучасно. Червоний прямокутник з єдиним словом «Рута».

В ніч на Івана Купала у Києві артисти Катя Chily, Іван Леньо (Kozak System), LETAY, Ulia Lord, Ростислав Домішевський, Yurcash-Юрко Юрченко, Марічка Бурмака, Володимир Трач, сестри Тельнюк, головна героїня документального серіалу «Україна всесвітня» — акторка Валерія Петрук та інші у віночках опускали свічки на води Дніпра, під ритм барабанів імпровізували язичницькі танці та хороводи навколо п’ятиметрового багаття, відтворюючи купальські ритуали. З тією лише різницею, що шукали не папороть, а червону руту.

Крім зірок, ролі в обрядах виконували артисти хореографічного колективу BazaArt People. На основі дійства Сергій Проскурня зафільмував проморолик для майбутнього марафону.