Токсичні друзі: як визначити і що робити, аби їх позбутися?

Психологиня та ведуча реаліті «Екси» (Новий канал) Наталя Єжова дала кілька дієвих порад.

9 червня у світі відзначали Міжнародний день друзів. Ми звикли, що без них неможливо уявити свого життя.

Та лише у тих випадках, коли такі взаємини відкриті та щирі, а не токсичні. Виявляється, цей термін можна застосувати у контексті не лише романтичних стосунків, а й дружніх.

– Токсичні друзі – це люди, які лише скиглять та жаліються. Після спілкування з ними в нас погане самопочуття та пригнічений настрій, – пояснює психологиня та ведуча реаліті «Екси», що показує Новий канал, Наталя Єжова. – Це все можна легко відслідковувати після зустрічей. Якщо у вас упадок сил, небажання працювати, думки лише про цю людину, то це таки токсичний співрозмовник.

За словами експертки, ви одразу можете навіть не помітити, що щось не так. Під час розмови зазвичай здається, що все чудово. Та насправді люди такого типу користуються вашим настроєм.

– Токсичні друзі викликають ваші яскраві емоції, щоб потім живитися ними, – говорить Наталя. – Таких людей потрібно фільтрувати. Насправді, їх навіть і друзями не можна називати. Це, швидше, люди-вампіри, які «випивають» вашу енергію. Пам’ятайте, що в уявну кімнату може увійти лише п’ять найближчих людей. Якщо ви впускаєте п’ятьох токсичних друзів, то і середнє арифметичне за всіма аспектами (гроші, емоції, здоров’я) буде таким самим – неприємним і токсичним. Завжди обирайте себе – фільтруйте друзів за своїм станом.

Третій сезон реаліті «Екси» стартує вже цієї осені. Стежте за новинами, аби не пропустити гарячу прем’єру на Новому каналі.

Наталя Єжова. Фото Новий канал