Прем’єра вистави «Безталанна»: у театрі ім. Івана Франка поставили відому п’єсу Карпенко-Карого

Допрем’єрні покази вистави «Безталанна» відбулися 2 та 3 грудня. Редакція STARWAY MAGAZINE вже побачила виставу — рекомендуємо!

В афіші театру ім. Івана Франка вистава анонсована 9, 10 та 24 грудня . Квитки на сайті ft.org.ua

Автор фото Василь Артюшенко. Джерело: https://zn.ua/ukr/CULTURE/u-teatri-im-ivana-franka-vidbulas-premjera-vistava-beztalanna-fotoreportazh.html

П’єса «Безталанна» — найпопулярніший драматичний твір одного із засновників українського професійного театру, актора, режисера, драматурга Івана Карпенка-Карого. І не лише його, а й усієї національної спадщини в цілому. В центрі оповіді любовний трикутник: Варка-Гнат-Софія. Їхні взаємини становлять головну сюжетну лінію драми.

Проте автор пропонує непростий, а більш глибинний варіант осмислення та занурення у вічну категорію — Кохання, Любов, що даруються лише обраним. Вона буде існувати доти, доки існує Життя, Людство, Світ. Як, ненароком? Не подумавши? Жартома? Чи з ревнощів? Кинуте слівце, фраза як іскра, що провокує полум»я, здатна знищити все живе: людські взаємини, добро, любов, красу, безліч тих чеснот, що роблять людину людиною.

При всій ліричності, ніжності оповіді автор з педантичною скрупульозністю психолога досліджує найскладніше — еволюцію перетворення Кохання, Любові, Жертовності, яка їх супроводжує, на Пристрасть, Жагу, Ненависть.

Жага стає шаленою і пробуджує Фатум, чия ненаситність потребує якомога більше жертв. Його ненажерливість зростає щохвилини і йому вже замало лише коханців, які не відчувають, не бажають чи не в змозі збагнути власного містичного перетворення з людини на ненаситну потвору, засліплену власними емоціями та жагою володарювання.

Жерло Фатуму, як вир затягує у свою страшну пастку всіх, хто стає на заваді, знищує, випалює душі та почуття. І коли виникає порожнеча, головний герой Гнат прозріває зі словами: «Я ненароком, з серця…»