Український фільм «Мати Апостолів» отримав Гран-прі кінофестивалю в Італії

Стрічка «Мати Апостолів» отримала чотири нагороди престижного релігійного 17th Terni Film Festival, який проходив з 6 по 14 листопада в місті Терні, Італія.

Жюрі священослужителів та мистецьке жюрі зійшлися у єдиному виборі переможця кінофестивалю та присудили фільму наступні нагороди:

Нагорода екуменічного жюрі Ватикану за єдність різних культур і вірувань,
«Найкраща акторка» — Наталія Половинка,
«Найкращий саундтрек» — Роман Григорів та Ілля Разумейко,
ГРАН-ПРІ кінофестивалю!

Звукозапис головного саундтреку стрічки було створено Національним президентським оркестром.

«Це дуже важливі для мене перемоги фільму, — говорить Наталія Половинка, — як ми, так і жюрі зі священиків з цілого світу були здивовані і втішені, що вони зійшлися з вибором найкращого фільму фестивалю з мистецьким жюрі, їх слова: «Це не лише професійна перемога, а й духовна, людська». Я вірю, що кожна перемога нашого фільму — це крок до перемоги у цій війні».

Terni Film Festival — це міжнародний кінофестиваль, присвячений питанням духовності та расизму, міграції та інтеграції, інвалідності та гендеру, міжрелігійним відносинам та навчанню молоді волонтерству. Фестиваль організовується Інститутом теологічних та історико-соціальних досліджень ISTESS, єпархією Терні-Нарні-Амелія, Папським інститутом сім` ї Іоанна Павла II та Єпископальною конференцією Умбрії, під патронатом Папської ради з культури. Почесний президент фестивалю – кінорежисер Кшиштоф Зануссі.

Напередодні, 12 листопада, відбувся глядацький показ фільму в рамках офіційної програми кінофестивалю. Стрічку представляли режисер Заза Буадзе та виконавиця головної ролі Наталія Половинка. Показ відвідала другий секретар Посольства України в Італії Олена Холявицька.

Кінокартина, що відверто розповідає про початок українсько-російської війни у 2014 році, неймовірно вразила всіх глядачі. Після показу українська спільнота довгий час не відпускала гостей з України — розпитували, спілкувалися, плакали, раділи зустрічі, фотографувалися.

Військова драма розповідає про безмірну материну любов. В основу фільму увійшли історії жінок, сини яких воювали за Україну у 2014 році.

Фільм створено компанією «Студія «Золоте Руно» за підтримки Міністерство культури та інформаційної політики України. Промокампанія проходила за підтримки Держкіно України. Прем’єра в Україні відбулася 3 грудня 2020-го року. Режисер — Заза Буадзе, сценаристи — Ратха Макеєнкова і Заза Буадзе, продюсер Дмитро Овечкін, в ролях: Наталія Половинка, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський та інші.