Інтерв’ю гурту GG Гуляйгород: «Під час карантину ми активно працювали у студії»

22 грудня український гурт «GG Гуляйгород» оприлюднив у мережі свій новий альбом «Панянка».

гурт «GG Гуляйгород»

Презентована новинка є україномовною і складається з десяти пісень. Про новий альбом, про створення гурту «GG Гуляйгород», популярність за межами України та зіркову хворобу – читайте у нашому не менш зірковому інтерв’ю гурту «GG Гуляйгород».

Нещодавно ви презентували свій третій альбом «Панянка» у якому є і колядки, і щедрівка та іще багато гарних пісень. Чи важко було записувати альбом у ці не прості для музикантів часи та звідки брали ідеї для музичної обробки кожної пісні альбому?

— Альбом створювався пару років, і він складається переважно із синглів, якими ми ділилися з нашими фанами, поступово викладали їх в мережу. На колядки і щедрівку ми навіть встигли зробити відеороботи. А наш «Зайчик» дострибався до фіналу музичного конкурсу «Хітконвеєр 2018».

Також в альбомі є і нові пісні. Наприклад, пісня «Льон» виникла як ремікс на «Падаю у небо» гурту TheВЙО. З лідером гурту, Мирославом Кувалдіним, ми познайомилися під час виступів для військових на Сході і він запропонував таку колаборацію. Згодом, ми зрозуміли, що цей трек нам подобається і підходить до нашої творчості також. І вже на готовий ремікс «Падаю у небо» ми наклали народну пісню. Потім попросили нашого друга музиканта Макса Бережнюка (TheDoox) підібрати цікавий духовий тембр. Таким тембром стала волинка. Ось така от історія.

А нова пісня «Чайка», на вірш Тимка Падури, створилася спеціально для фестивалю «Гей, соколи». Надихаємося ми часто в подорожах і довгих дорогах на фестивалі, на яких ми виступали активно до карантину. Часто навіть записуємо ідеї і добираємо фольклорну складову наших треків, наприклад, «Сію-вію», «Микито» — це, можна сказати, треки, які народилися у подорожах.

гурт «GG Гуляйгород»

Розкажіть про кожного учасника гурту, який доклав чимало зусиль для виходу цього альбому? Як кожен із них прийшов у ваш гурт?

— Наш проєкт утворився тоді, коли зустрілися у 2014 році виконавці -фольклористи, які уже мали досвід співпраці з гуртом «Тартак» (альбом «Тартак-Гуляйгород» 2005 р.) і саундпродюсер Андрій Антоненко. Ми хотіли робити електронну танцювальну музику (EDM), на якій Андрій знається дуже добре. Так, ролі природньо і розподілилися –дівчата: Ірина Барамба та Настя Філатова добирають фольклорну складову, Андрій створює сучасний електронний підклад.Северин Данилейко в багатьох треках начитав реп. А ще ми працюємо з багатьма професійними музикантами інструменталістами з інших гуртів.

Через скільки часу, з моменту існування гурту, ви почули свої пісні на радіо і чи вже встигли перехворіти «зірковою хворобою»?

— Після того як на радіо зазвучав наш «Обруч» з другого альбому «ЕthnoEnerGGy», нам часто дзвонили знайомі і казали, що чули наш суперхіт, він реально таким і є, тому що це вибухова суміш етніки і сучасної денсової музики. Ми на концертах так і предсталяємо цю пісню: «А зараз буде бойовичок». Люди класно на неї реагують, вистрибують, підспівують ключову фразу «…дівчина козака вдарила по пиці». Але вірус «зіркова хвороба» ще не підхопили. Проте, хто знає як буде далі? Жартуємо.

гурт «GG Гуляйгород»

Багато гуртів, через ситуацію навколо карантину» та брак коштів, припиняють своє існування. Ваш гурт випускає новий альбом та бере активну участь у різноманітних заходах. Як вижити гурту, коли багато подій скасовано та майже відсутня «концертна діяльність», дайте кілька порад?

— Під час карантину ми активно працювали у студії. Цей період дав нам більше часу на творчість: продумати концепт альбому, пропрацювати над ідеєю обкладинки, підготувати реліз, зробити фотосесію. Життя не зупиняється. Зараз багато онлайн акцій відбуваються до яких ми долучаємося. Записати інтерв’ю вдома, а не наживо в студії радіо? Чому ні? Переходимо на інші формати. Є ідея декілька пісень з нового альбому зробити акустично.

Гурту «Гуляйгород» майже 20 років та гурт досі працює в жанрі етно, фолк, EDM. Чи була ідея, спроби змінити жанр музики гурту та стати більш комерційно успішними?

— Наш «коньок», так би мовити, сильна сторона — це і є всі вами перелічені жанри- етно, EDM. Ми знайшли себе саме у такому форматі. Фольклор — це те що, ми любимо і знаємо із практики, із польових фольклорних записів. Пісні з наших альбомів – це пісні, зібрані нами під час етнографічних експедицій.

Ваш гурт є учасником фестивалів, мистецьких акцій не тільки в Україні, але і за кордоном. Як гурт сприймають ваші закордонні прихильники і чи ви відчуваєте, що є більш затребувані в інших країнах, ніж в Україні?

— Ми успішно презентували свою музику на відомих українських фестивалях Atlas Weekend, Країна мрій, Respublica FESТ, KOZAК Fest, Khortytsia Freedom, Холодний Яр та багатьох інших масштабних фестивалях. За кордоном наш проєкт «GGГуляйгород» грав з концертами у Польщі, Естонії, Греції, навіть у далекій Індії. Найтепліше, пригадується, нас зустрічали в Польщі на фестивалі «Лемківська ватра» у Ждині, коли після концерту стояла черга, щоб купити наші CD і взяти автограф.

Чи плануються зйомки на пісню «Панянка», яка є номер 1 в альбомі і, схоже, завдяки якій названий альбом?

— Так, «Панянка» -це головний трек, який і дав назву нашому третьому альбому. В подальшому плануємо відеозйомку на пісню з нового альбому, а чи це буде «Панянка» чи інша пісня, залишимо інтригу для читачів.

Що би ви побажали нашим читачам?

— Веселих Новорічних свят, гарного настрою і побільше української музики у ваших плейлистах!

Довідка:

GG ГуляйГород – етно-електро проект, що поєднав український фольк із трендовим EDM (ElectronicDanceMusic). Особлива енергетична суміш «GG» — це скрипки, сопілки, народний вокал і запальні DJ-мікси.

Сформований на початку двохтисячних років, фольк-гурт «ГуляйГород» добре знаний своїми творчими експериментами як в Україні, так і за кордоном.

2005 року гурт «Тартак» випустив альбом «ГуляйГород» як результат співпраці музичних колективів.

Особливо насичені подіями останні три роки: альбоми «GG» та «EthnoEnerGGy», відеокліпи, подорожі з концертами у Європі та в Індії, дует з американським репером KingKwaZulu у пісні «Гаївка», участь у великих українських фестах таких як AtlasWeekend, RespubicaFEST, GogolFest, KhortytsiaFreedom та інших.

Проект демонструє все більше зацікавлення у світі українським співом, що лунає в електронному танювальному аранжуванні, а сингл «Зайчик» вийшов у фінал музичного конкурсу «Хітконвеєр 2018» на каналі М2.

Фото: пресслужба 

© starway-magazine.com.ua 2015-2019