У Київській опері відбудеться гала-концерт «Россіні-Пуччіні»

31 жовтня о 19:00 у Київській опері (Київський академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва) відбудеться гала-концерт музики класиків італійської опери «Россіні-Пуччіні».

Джоаккіно Россіні — людина з веселою вдачею та чудовим смаком, не тільки музичним, а й кулінарним.

Композитор за невеликий проміжок своєї творчої діяльності встиг написати близько тридцяти опер, які щоразу ставали справжніми хітами. Навіть сьогодні ми без усвідомлення можемо наспівувати теми з “Севільського цирульника” чи “Вільгельма Телля”. Причиною такої популярності можна вважати яскраві мелодії, майстерне оркестрування та ефектні вокальні амплуа. Россіні був новатором в межах існуючої традиції: користуючись звичною музичною мовою, він відмовився від возвеличення солістів у нескінченних аріях на користь рухливості та легкості сценічного дійства.

Прем’єрна вистава в Театрі на Липках «Позичте тенора»: Відгук нашої редакції

Джакомо Пуччіні — останній романтик італійської опери. Попри панування у Європі початку ХХ ст. різноманітних течій модернізму, композитор залишався вірним традиціям Верді та веристів. Його творчість — вершина і водночас фінал оперного романтизму. За життя Пуччіні, його опери неодноразово піддавалися критиці через старомодність та надмірну мелодичність, але час розсудив інакше — “Богема”, “Тоска”, “Мадам Баттерфляй” сьогодні з’являються в афішах усіх оперних театрів світу.

Ці двоє італійців належать до різних поколінь, різних стильових та естетичних поглядів, їхні долі складались зовсім не подібно. Але найцікавіша страва виходить лише тоді, коли вдається поєднати, здавалося б, непоєднувані смаки.

У концерті візьмуть участь солісти Київської опери, симфонічний оркестр і хор театру, а також запрошені виконавці. Диригент-постановник — Віктор Плоскіна. Хормейстр-постановник — Анжела Масленнікова.

Українські зірки розповіли «Зірковому шляху», як їх пограбували

© starway-magazine.com.ua 2015-2019